Category: 
Sort by: 

Howard, Crystal Assistant Principal
Mabry, Jacob Assistant Principal
Childress, Vikki Principal

Baucom, Ellen Exceptional Children
Blue, Craig Athletic Director & Physical Education
Brown, John Science- 7th
Bullock, Kimberly Science- 8th
Caraway, Debora Business & Computer Technology Education
Chasteen, Don Computer Technology Education
Cole, Terry Social Studies - 7th
Collins, Rosemary Exceptional Children
Correll, Susan Science /ENVISIONS- 6th Grade
Cronk, Jeff Math - 6th
Dail, Beth Instructional Technology Facilitator
Faasii, Jennifer Language Arts/Social Studies
Flint, Michelle Computer Technology Education
Frost, Robin Math - 8th and Algebra
Gerichten, Kandy Physical Education
Getsinger, Kay Social Studies - 8th
Heintzelman, Ashley Math- 7th
Helms, Amanda Language Arts & Social Studies 8th
Howell, Laurie Math - 8th
Lott, Ashley Exceptional Children
Loya, Nicole Language Arts - 8th
Manning, Kathy Speech
Matras, Carolynn Social Studies - 6th
Matthews, Ellen Math - 6th
McCabe, Maria Exceptional Children
Meyer, Rheta Language Arts- 7th
Miller, Jay Science - 8th
Mitchell, Kelly Digital Learning and Teaching Coach
Morris, Cynthia Math - 7th
Nelson, Nalani Exceptional Children
Oqueli, Abby Language Arts - 7th
Paetzold, Elizabeth Math- 7th
Ricci, Christine Science -8th
Rich, Sally Social Studies - 6th
Schmitz, Richard Exceptional Children
Sheehe, Elizabeth Social Studies and Language Arts - 7th
Sill, Brianna Science- 7th
Smith, DeAnna Math - 6th Grade
Smith, Philip Band Director
Starlin, Janell Language Arts & Social Studies - 6th
Starlin, Mark Science - 6th
Styons, Alie Social Studies- 8th
Taylor, Chrissy Exceptional Children
Timm, Marian Language Arts - 8th
Torres , Kelsey Language Arts- 6th
Trees, Sean Social Studies - 7th
Viszneki, Kristen Chorus/Drama
Whalen, Kristin Exceptional Children
Wilson, Jeff Physical Education
Wright, Michelle Math & Social Studies - 8th
Yancey, Kerri Academic Coach
Zimmerman, Kimberly Orchestra

Beech, L. Yvonne Teacher Assistant - EC
Bolton, Michele Teacher Assistant - EC
Brown, Aisha Teacher Assistant - EC
Brown, Becky Teacher Assistant - EC
Dail, Beth Instructional Technology Facilitator
Davis, Lynn EC Assistant
Dillahunt, Willie Custodian
Donavant, George Teacher Assistant - EC
Donnelly, Mary Teacher Assistant- EC
Flowers, Denise Receptionist
Head, ShaNecia 6th Grade Office/Media Center
Jackson, Carrie Guidance Counselor
Laarman, Lisa Teacher Assistant - EC
Lee, Sherry Administrative Assistant
McCart, Timothy Teacher Assistant - ISS
Mitchell, Kelly Digital Learning and Teaching Coach
Phillips, Preston Head Custodian
Reynolds, Leslie School Social Worker
Rush, Keith IT
Sewell, Becky NCWise Data Manager
Sweeting, Michelle Media Coordinator
Thompson, Bobby Custodian
Ward, Tiffany Guidance Counselor
Weldon, Elnora Custodian
Wethington, Kim Cafeteria Manager